Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

how were the social classes of sumer organized ??
is it true 5.14 = 21/4?
what are the equivalent fractions to 20/24
I have some Spanish homework and HELP IS NEEDED! One of the questions is "Como se escribe tu nombre?" I don't understand what this question is asking for. Help
how do you solve 13y^2-5yx-8x^2
Show that 5/6 - 3/4 = 1/12
what must happen before chemical reaction can begin
Questions: 1. What is your weather forecast? 2. Was your forecast correct? If so, explain why you think you came to the correct conclusion. If not, explain w
What was the Mughal empire known for
last Saturday, the movieplex theater sold 1456 tickets. the theater sold 6 times as many regular-price tickets as it sold discount tickets. earl says that the e