frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equal to 7/12? A. 7 x 1/12 B.7/7 x 12/12 C.1/7 x 7/12 D.12 x 1/7
How to solve this equation-1/3m-7=5
This term refers to the impression that the audience receives of the speaker's character.select the best answer from the choices provided.EthosPathosLogosRhetor
Using the distributive law to factor 44x+11y+55z=
can you make 4 different sentences focusing in each split digraph :ae oe ee ie
PLEASE HELP ME!!!! Match the type of clause with its example. My research project, that I've been working on, was due February 3. Because I'm tired, I will go t
whats this painting called??? and is there something wrong with the baby in the painting
How to find the exact value of each trigonometric function without a calculator?
A bag contains 18 blocks numbered from 1 to 18. two blocks are selected from the bag at the same time. let event e = the two numbers differ by 11. how many outc
Clark used the oder of operations to find the unknown number in 15-12÷3=n. what is the value of the unknown number?