lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

African enslaved persons outnumbered Free People 10 to 1 in Saint Dominigue which led to
If f(1) = 0, what are all the roots of the function f(x)=x^3+3x^2-x-3? Use the Remainder Theorem.
how many syllables does contentious have
What was galileo galilei's greatest achievement?
what number should be added to the expression x^2 + 6x to change it into a perfect square trinomal
uses of electromagnetic waves to transmit cell phone signals and telephone signals
Regulate unconscious biological functions is a function of the
How do computers read zeroes and ones?
if the object is not on your head, then its not a hat
what is the difference: 4 - 2.983