jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

Write a modern question that means the same as: What would'st thou? Who hath dared to wound thee?
explain the steps you would take to write 36/10 as a decimal
What issues led to the revolts in South America? social injustice slavery emigration economic restrictions
Lack of a clear plan for succession negatively impacted which West African empire? Hutu Mali Ghana Songhai
List the main features that define life in a material sense?
What does this poem mean "pretty girl, with faraway eyes, why do you look with such surprise? How did you get to be so wise, old girl in young-girl disguise"
A hotel has 56 guests. 35 of the guests are male. Work out 35 out of 56 as a percentage.
Which one of the following reactions occurs in the cristae of the mitochondria? A. The citric acid cycle B. The electron transport chain C. The prep reaction
An experiment requires 40.0g of ethylene glycol, a liquid whose density is 1.114 g/mL. Rather than weigh the sample on a balance, a chemist chooses to dispense
Why did the Currency Act anger colonists when it was passed in 1764? It set an unfavorable exchange rate between colonial currency and British pounds. It prohib