rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

expression is equivalent to 3m+1-m
PLEASE HELP!!! 100 POINTSWhich equation would best find the volume of this capsule? The radius 2 millimeters and the length is 19 milimeters.​
HELP!! DUE TODAY!! Which of the following is NOT a characteristic of all countries? A. territory B. population C. economy D. sovereignty E. government
When stopping the car and expecting to continue again shortly, the gear should be in a) Neutral b) Reverse c) First gear d) Park
ggyttg htfytrgg ughdhuvhw
Who can tell the person or family a diagnosis or prescribe treatments? a. Doctor b. Nurse c. Pharmacist d. Physiotherapist
Let s(t)=−2t²+2t+8 where s represents the position (displacement), at time t, of an object moving on a straight line, where t is measured in seconds. Consider s
I need help ASAP please! I'm taking an assessment and I'm having trouble with a couple questions :c (WHY IS HIGHSCHOOL GEOMETRY SO HARD RAHHH!!)
How did the South Carolina Black codes define “persons of color” in the Black Codes?
Let s(t)=−2t²+2t+8 where s represents the position (displacement), at time t, of an object moving on a straight line, where t is measured in seconds. Consider s