Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

What is 1386/1000 in simplest form
A desiccant is another name for a water molecule TRUE FALSE
What particle is needed to complete the following equation 14 7 n + 14 6 c +1 1 h
reference books that contain words of similar meaning the opposite meanings are called
which of the following is a way to get more sleep ? a. read a tablet before going to bed b . exercise regularly c. both a n b
A quadrilateral PQRS is inscribed in a circle, as shown below What is the measure of arc PQR? 190 265 275 340
Despite having the second largest economy in the world (after the United States) what problem faces Japan that could affect its economic growth? A) It does not
Similarities between India and Italy
Kathy is standing directly between two tall buildings which are 100 feet apart. Her eye level is 5 feet above the ground. Kathy looks up at the top of the talle
As parallel resistors are added, circuit resistance decreases. a. True b. False