coolkid362
coolkid362
03-11-2021
Mathematics
contestada
help or my mom mom will beat me
Respuesta :
AlihaMadrid
AlihaMadrid
03-11-2021
Answer:
d. the unit rate is $30.00 per hour!!!!!!!!
Step-by-step explanation:
Answer Link
livia68
livia68
03-11-2021
the unit rate is $30.00 per hour.
the fraction is 240/8. divide 240 by 8 to get the unit rate.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
If u= <4,5> and v= <0,-1>, find 2v+5u
In ΔDEF, the measure of ∠F=90°, FE = 21, DF = 20, and ED = 29. What is the value of the cosine of ∠E to the nearest hundredth?
Discuss the development of the ballet during the baroque era
Emily has $15 to buy apples. Apples at the market are $2.75 per bag. Which additional information is needed to find the number of apples Ashley can buy?
Pleaseee help me solve this problem asap
summary of the four freedoms speech
Abigail wants to make a tapestry in the shape of a parallelogram that is 24 inches across the bottom and 36 inches tall. If she pieces smaller similar parallelo
What are Ponyboy and Soda supposed to do if the cops show up at the rumble? *
9-32. Hernando needs to replace the hot water tank at his house. He estimates that his family needs a tank that can hold at least 75 gallons of water. His local
Kira deposits 2000$ into an account that pays simple interest at a rate of 6% per year how much interest will she be paid in the first 6 years