beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Find the value of the variable X=
Four thousand nine hundred ninety-nine standard form
8(sin⁶p + cos⁶p) = 5+3cos4p​
does anyone how to set this up ???
Sort each characteristic according to whether it describes the parent absolute function, graph opens up Describes f(x) = 1x/ Does Not Describe f(x) = 1x| range:
is this safe for my cat to drink honestly
15 less than the product of 2 times a number m is 17. Find the number m. You don't need to label your answer. Just the number please!
1.A pool is draining at a rate of 5 gallon per minute. If there are 120 gallons in the pool, how long will it take to empty the pool?i need help asap
Write the equation of the line in fully simplified slope-intercept form. PLEASE HELP DUE IN 20 MINS !!!!
what does the word suffix -er mean in the word performer