beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

what is produced when metals react with dilute acids?​
THIS IS DUE IN TWO MINUTES HELP
Select all the adjectives. Don't include a, an, or the. Han solo plans to adopt a Serbian poodle.
paano natagumpayan ni pagong ang kanilang paligsahan​
Find the area of the following figure 400 cm2 312 cm2 252 cm2 300 cm2
Nitrogen fixation is carried out by nitrogen-fixing bacteria that live in the soil and roots of legumes, such as peas, making these bacteria an essential part o
find the area of the trapezium​
What is the fractional form of 0.02? А. 2/99 B. 1/11 C. 2/100 D.1/12
How do the structures and functions of the nervous system support the functioning of the body?
Find the Relative Change in the values of the function f(x) = x3 + 2 between x = 1 and x = 2.5 Enter your answer accurate to three digits to the right of the de