Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

help me again now i will have a little more
Hi can someone please help me with this.
PLEASE HELP ME????!!!?
Help please! For highschool algebra! You will get 20 points and no links please :)
Which is different? Find “both” answersFind AC+CB .Find BC-AC .Find AB .Find CA+BC .The "different" answer is {Blank} The "same" answer is {Blank}.
what is the value of 125 ⅔ ?​
If you move 50.0 meters in 10.0 seconds, what is your speed
Climate change may be harm for us justify?​
1. Discuss five elements of Ghanaian culture that bind the people together. 2. (a) What are socio-culturalpractices? (b) Examine the relevance of puberty rites
the equation is -5 = -8+v/3 help​