jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Prior to the 17th amendment who chose the members of the U.S. Senate
Part 3: Solve a real-world problem using a cube root functionOnce Isabel rented the warehouse space, she decided to post ads on several social media sites toadv
what two properties do all forces have?
the answer and how to solve it
When two variables are not related, the correlation coefficient will be close to ___________. a. 0 b. -1 c. +1 d. +10
What does edifice mean?
A bridge is an example of something that is usually provided as a _________? in economics.
Weight and mass are interchangeable terms. a. True b. False
During which Chinese dynasty was the Silk Road established? a. Han b. Ming c. Qing d. Yu
Which states make up Northern Europe? A. Italy, Greece, Spain B. Germany, France, Ireland C. Norway, Sweden, Finland D. Poland, Hungary, Romania