sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

You are aware that another coworker is having severe financial problems. she is a single parent and you saw her take some supplies for her child from the extra
Which explains the main purpose of questioning the text when you read poetry? A. To identify parts of the poem that you want to discuss B. To anticipate qu
Please help!! 1. What does Odysseus’s plan to free himself and his men from Polyphemus show about his character? What is Odysseus's greatest strength? Answer:
Refer to the given data. a $2 billion increase in consumption at each level of di could be caused by: a.a decrease in consumer wealth. b.new expectations of
Which of these is a biomass energy source the sun sugarcane natutal gas water
Prove that if f(x) and g(x) are both even functions, then h(x) = f(x) + g(x) is an even function.
how to solve it step by step please
What is the impact of the changing nature of labor and land ownership in the post civil war era
Why is health necessary
If it can be applied, the least-damaging recovery option is ________. a. total reinstallation b. all of the above are about equally damaging c. restoration from