aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

how many atoms of hydrogen are present: 2(NaHCO3)
what is force. what is a net force
8(g - h) - 2(3g + 4) please provide steps thanks
What is variable????​
PLEASE HURRY!!! 30 POINTS ARE ON THE LINE!!!!Which of the following statements provides the best summary of the global impact of industries on the environment d
How does Dobyns’s use of unusual structure affect the meaning of “Icarus’s Flight?” A. The rhyme scheme creates a warning tone. B. The missing capitalization an
What is not an example of fresh aquatic waters. Oceans Lakes Swamps Rivers
which phrase best completes the diagram Hunter gatherer groups : hunted animals for food : were mostly equal A did not have powerful rulers B did not have a v
the quotient of 10 and 2
6m-4+3m+7 simplify term