channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

What are the two major problems with junk food
I need help with geometry
What was the short term impact of the Spanish Flu on medicine?
What is the coefficient of 7y
Why was Ted Kennedy so liberal, or was he, same with jfk, how was John McCain compared with others?
I NEED CORRECT ANSWER ​
96 = 4x + 4(4x - 21) PLEASE HELP
*PLEASE HELP* WILL MARK BRAINLIEST Light passing through a double slit with separation d = 6.42x10-5 m creates its first maximum (m=1) at an angle of 0.396 deg
What can you infer about Presidential vetoes? A Presidents almost never veto bills sent to them by Congress B The Constitution prevents the President from vetoi
What would happen if a man experienced X chromosome inactivation?