nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing an essay and it has to be a certain amount of sentences, do the sentences in the paragraph count as a sentence?
Brainliest for who ever gets these right. 1)True or false? Michelangelo studied roman art. 2) True or false? The eruption of Vesuvius is important to ro
Need help on this kinda lost on it
why is a snake used to represent the American army?
Which of the following statements is correct? • 15 > 700 • 15 = 700 • 15 < 700 • 700 = 700
Select the adverb clause from the drop-down menu to complete the sentence. The red panda is an endangered species... A.unlike any other. B.that lives in Asia C.
To find 12times 13 i double 13and halve 12and then multiply.
What is the value of x in the equation 3(2x + 4) = –6? (4 points) –3 1 12 19 3. The steps below show the incomplete solution to find the value of x for the equa
Why did president Theodore roosevelt use the roosevelt corollary in the dominican republic
HURRY PLEASE! Which equation can be used to find the answer? A contractor needs 36 bags of cement to do a job. She already has 17 bags. How many more bags d