briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

what phobia do you suffer from if you have an intense fear of halloween?
What is 1015 10 15 written in lowest terms? ILL GIVE BRAINLIEST TO WHOEVER GETS IT RIGHT
PLEASE HELP ILL MARK YOU BRAINILY!!!!!
What is the relationship between mass and gravity
are indigenious and traditional technology the same​
What type of investment could Juan choose to balance the risks of purchasing start-up stocks and still keep his money in the stock market?
what did beatrice say as she left manderley in rebecca
How much time do you spend _______ leisure activities?a. onb. inc. ford. with
What is the square root of 16 ? Join 915 9482 0043 Gm1fgZ
En la primera escena del capítulo, don Quijote se hinca de rodillas y le ruega al ventero que