jw91684 jw91684
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Chantelle bought grapes at 0.85 per pound. She purchased 7 pounds. What was the total cost. Round your answer to the nearest penny.

Respuesta :

Lovelee22
Lovelee22 Lovelee22
  • 03-03-2022

Answer:

$5.95

Step-by-step explanation:

7 · 0.85 = 5.95

Answer Link

Otras preguntas

7(w+1)=5(2w-3)+1 Need Steps!
I WILL MARK AS BRAINLIEST!!!A man selling hot dogs, french fries, and a soda as a combo meal at a fairground has to pay the country 250 dollars each day plus 2
Columbus sailed a latitude that he thought would bring him to what country?
What adaptations in transportation have been made in Tokyo?
If 5/6 is multiplied by 3/4​, will the product be greater than either of the 2​ factors? Explain.
8.EE.5 Identify the unit rate of the proportional relationships
How is temperature related to the physical change of a substance?
PLEASE HELP WILL BE MOST APPRECIATED AND BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!! One effect of the Neolithic Revolution was that:
Line Q has a slope of 3. Line R is parallel to line Q.What is the slope of line R?
k(t)=10t−19 k=-7 k=-7= Please help