lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

why did labor unions such as the knights of labor, the AFL, and the ARU have such a difficult time carrying out a successful
Which of the following events sparked the French and Indian War?A.a Spanish raid on Fort SmithB.disputed territory in the Ohio River ValleyC.a change in allianc
the sum of 2 numbers is 42 and the difference is 20
Read the following passage and consider the author's word choice. Which word best describes the mood the author is trying to establish? He searched the deserted
The poem describes kisses under the ________ sky. A. endless B. blue C. dark D. starry
If an amino acid has a side chain (r group) that is charged (i.e. bears a full + or – charge), which amino acid group would it belong in?
How do I graph this equation?
What do physiologists study?
I'm stupid so help me.
"as a river enters the ocean, its current diverges and slows. the first particles to settle out of suspension are relatively ________."