Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
What are the circumstances under which the Prime Minister can resign prior to the completion of the 5 year term, what happens to the Council of Ministers in thi
Japanese Fill in the blank with an appropriate particle. Put (X) if it does not require any particles. 1. たけしさんはかんこくご( ) わかりません。 2. あそこ( )やましたせんせい( )います。 3. わたし
Which role did Chief Bowles play in defending the Cherokee? He attacked a group of Mexicans who rebelled against the Texas government. He negotiated to leave Te
Which is an action that can cause an object to move or change its state of motion? A. Energy B. Force C. Equilibrium D. Inertia Answer: B. Force
Gulliver''s removal from England
Justin rented a bike on vacation. It cost $17 plus $6 per hour. If he paid $29 then he rented the bike for how many hours?
Which point on the number line below represents a value of 0.75?
The sides of a rectangle are scaled to be 1/4 of their original size What describes the effect of the scaling on the surface area? A. The surface area of the ne
Solve the equation. -8(x+1) + 2x = -32
Use the following information to answer the next two questions. Downey Company bought a delivery truck for $62,000 on January 1, 2015. They installed a rear hyd