ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

it is estimated that over ___________% of all crashes in the u.s. are caused by driver distraction.
the benefits of apple cider vinegar
The length of a classroom is 34 feet in yard and frets
The territory of a caliph is called a(n) _____.
which of the following traits was most important in enabling the first plants to move onto land?
adjectives that start with d
law of conservation of momentum
what language did jesus speak
signs of alcohol poisoning
how to find the domain of a function