Seudónimo Seudónimo
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

If I spend 33 dollars buying candy each candy cost 3 dollars how many candy should I buy?

Respuesta :

mikahbeth
mikahbeth mikahbeth
  • 04-02-2017
11 cause 3x11=33 hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Density is calculated by dividing the mass of an object by its volume. Please select the best answer from the choices provided T F
The hardest known natural material is _____.
The Cold War ended during the presidency of Bill Clinton. a. True b. False
What was the German opinion of the provisions of the Treaty of Versailles?
What attributes will help you solve if it's a rhombus?
Identify one cause of involuntary migration a. the need for greater pay b. being threatened for practicing a religion c. the opportunity to own land
An art museum had 275,760 visitors last year. The museum was open every day of the year except for 5 holidays. Hoe many visitors did the museum have each day, o
True or false, In order to obey law of conservation of mass, reactions are arranged to have more atoms of reactants than products.
does all the blood that passes down the aorta enter the renal artery
The facets of intelligence include practical, experiential, and creative intelligences