amarakcruz amarakcruz
  • 01-08-2022
  • Mathematics
contestada

I need help with this question

I need help with this question class=

Respuesta :

RocketMath
RocketMath RocketMath
  • 01-08-2022

Answer:

2.72 / 16 x 28 = $4.76

Step-by-step explanation:

Since they give you $2.72 for 16 ounces you put in:

2.72 / 16 x 28 = $___

Then you just solve it to get $4.76:

2.72 / 16 = 0.17

0.17 x 28 = 4.76

Answer Link

Otras preguntas

The qing hairstyle dictated for men....
40 multiply 10=4 multiple
Science has given humans many amazing devices and useful bits of knowledge. We know so much about our bodies and how to stay healthy, for example. We also know
10Read the sentence.Hearing the key in the lock, the delighted dog dashed tothe front door.TIME REMAINING02:48:04How is the underlined prepositional phrase used
find the average 89,40,18
Define physical fitness
Express these numbers in standard form: 1) 35.18 * 1000000; 2) 0.00000235 / 1000000
A certain triangle has a 30 angle and a 60 angle. which must be a true statement about the triangle. A) Two sides of the triangle have the same length. B)
If the smallest angle of rotation for a regular polygon is 18°, how many sides does polygon have?
A very old vending machine accepts only nickels (n) and dimes (d). Candy costs up to $0.50, but sometimes the machine will dispense candy without any coins bei