soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following describes a condition in which an individual would not hear an echo? A. An individual is standing 30 meters in front of the reflecting
The student council president wants to find out the opinion of the students on the issue of school lunch options. The president sends out a survey to a random s
Juanita is making necklaces to give as presents. She plans to put 15 beads on each necklace. Beadsare sold in packages of 20. What is the least number of packag
When most people attempt to change an aspect of a habit, they need to be persistent and patient. (points : 1) true false?
Users generally do not understand the concept of network drive sharing. they only know they can store their files "on my f: drive" and are unaware that someone
What is one way the East India Company asserted its authority in India?
Find the volume of the cone show below: radius: 12 Height: 16 Side length: 20
This is a method by which citizens propose an amendment or a law.
The set of all points in a plane that are equidistant from two points is a (n):
Which sentence contains a misplaced modifier? While riding his bike, Sam did some neat new tricks. Yesterday, I walked up to the lion eating popcorn. Wav