KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

A tennis ball is hit with a speed of 30 m/s at an angle of 40 degrees above the horizontal. What is the range of the ball?
Please give me the correct answer ​
Introduction Paragraph
Can someone add me as their friend? Please...
solve the equation 1.2x =5.16 for x.
how do i sigh out of brainly
Why is it important to know yourself better? What are the things you want to develop and improve withinyourself?​
Suppose SAT scores among college students are normally distributed with a mean of 500 and a standard deviation of 100. If a student scores a 700, what would the
If mike invested $1200 in an account that earns 3.75% interest, how long will it take to the nearest year for the account to reach $2000
What do the smooth ER and the ribosomes have in common