itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

When the aryans moved onto the Ganges plain they
name the mesoamerican civilization.
4. How many Carbon atoms are present in 1.00 mole of methane, CH,? 6.02 x 1025 o 3.01 x 1023 0 6.02 x 1023 o O 12.04 x 1023 0
How does the choices you make affect your feelings about physical activity?
One month lashonda rented 7 movies and 9 video games for a total of $73 the next month she rented 5 movies and 3 video games for a total of $29 find the rental
Plz hurry it’s due soon I’ll DO BRAINLEST !!!
Describe the importance of the Byzantine Empire.
y=9-7x;y=37 what is the value of x for the given value of y
Pls help!!! Need for assignment. Is "have been" and "has been" verbs? ​
Solve the following: a/5+3=8