HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
The tomb for mumtaz mahal was placed near the ______________ at the taj mahal.
Please help I don’t understand! And I’m stressing out !!!
Summarize the battle between Achilles and Hector. Make sure to mention how Achilles was killed.
What is the volume of the cylinder below radius 8 height 3 in pi units Answer choices: A)96pi unit^3 B)192pi unit^3 C)225pi unit^3 D)576pi unit^3
A baseball fan is 150.0 m from the home plate. how much time elapses between the instant the fan sees the batter hit the ball and the moment the fan hears the s
Which two men are largely credited with establishing the steel and oil industries in the united states? j.p. morgan and cornelius vanderbilt james duke and jay
Please help me with this question!
What percentage of the data falls outside 1 standard deviation of the mean? 0% 1% 5% 32%
An object is thrown upward. at the moment when it has reached the top of its path and its velocity is zero, the acceleration is