demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Which words in the sentence make up the appositive phrase? Mrs. Guerrero, the president of the historical society, is retiring next summer. A. Mrs. Guerrero
Help me on this question plz plz
a trapezoid has an area of 20cm squared and a height of 5 cm. what is the sum of its top and bottom sides
who do scholars believe first wrote Beowulf
Suppose the slope of a line is positive. Describe what happens to the value of x as the value of y increases
Suppose the slope of a line is positive. Describe what happens to the value of x as the value of y increases
what is the theory that tax cuts can raise supply called
What is party-as-organization?
What is a way a cell is put together called?
the process that removes metabolic waste products from an organism is known as