H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

what is the hardest part of math
The fifth grade class at Jack Hayes Elementary has for teachers the school buy extra pencils for the teachers to use in their classes there are 48 pencils total
What is an equation of the line that passes through the points (6,2) and (7, 1)? (Giving brainliest )
(8 + 3) (-1) Distributive Property pls
The stanza of a poem usually focuses on-- A. two or more thoughts B. one main idea C. the title of the poem D. all the main ideas in the poem I NEED THE ANSWER
What was the ultimate role of women during this time and how did feminism work to change it?
Mind helping me out here? (Please answer all 3)
The goals of most labor unions in the 1930s was the right to organize, in the 1970s to increase worker pay and benefits, in the 1980s union recognition and job
What are some examples of positive behaviors adults can display when they are around children?
1) What percent of 440 is 369?