cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the minimum y value on the graph of y = cosx + 5? -6 -4 4 6
Identify the compound that has the same structure as sodium chloride. identify the compound that has the same structure as sodium chloride. silver iodide barium
When 1mol of a gas burns at constant pressure, it produces 2428 j of heat and does 6 kj of work?
How did the industrial revolution make civil war inevitable?
what were two primary historical interpretations of the revolutionary period
F an atom gains 2 electrons, what is the charge on the resulting ion? b. give an example.
Who were the scottsboro boys? how did they get into so much trouble?
The volume of 10,000 drops of a liquid is 1 fluid ounce. What is the volume of 1000 drops?
Which trait has more of a say in the outcome of a genetic cross?
Why did great britain agree to pay the united states $15.5 million in damages after the civil war?