T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Clans were groups of people connected through family. : True False
please help and dont spam im trying to understand and im sorry if my english is bad
what is the best way to alert your companions that you have been injured in a fall?
What did Hitler believe he had failed in Czechoslovakia?
Which number is represented by 6,000 + 800 + 70 + 1 + 0.3 + 0.05:Options: 6,081.035 6,870.305 687.35 6,871.35 By the way those are decimal points. for math 5th
1 Text Information What is the text's big issue? What claim does What are the examples/ quotes from the text? the text What do you think about the text's claim?
9. If salt (NaCl) can be dissolved in water, salt is a(n) ____ compound a organic b inorganic Cionic d polar
chemistry hm please someone help me name the following compound and fully explain how you determined that name
if a reaction is forced to go in the reverse direction, how will this change the consumption or release of energy?
anong salita ang hindi dapat mapabilang sa pangkat dahil aa naiibang uri nito?a.anob.kailanmanc.saand.sino​