Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

pls help its a grade
Is this acute obtuse or no triangle
Emma has been asked to write and reflect on the theme of law maintaining order in society. She is using this passage from The Jungle Book. "Open those eyes, Lit
Use the properties and mental math to solve. Enter your answer in the simplest form. (2 7/8+ 5/6 ) + 1 1/8
why did the iron curtain include east germany
Frank’s Sports store has a 20% off sale on all of its merchandise. How much is the discount on a baseball glove that originally costs $25?
Which public health agency investigates the spread of foodborne diseases? A. FDA B. CDC C. EPA D. FSIS E. APHIS
PLEASE HELP OR I WON'T GET MY CREDITS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Solve the following system of equations by graphing. y = -1/2 - 1 y = x - 4
What contributed to the start of the Yellow Turban Rebellion?