fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

So, I'm given a graph. I need to find the equation to the graph, and explain how I got it. Please help by solving in degrees.
Suppose you know that a company's stock currently sells for $72 per share and the required return on the stock is 11.5 percent. You also know that the total ret
Can you help me solve this in explanation
So, I'm given a graph. I need to find the equation to the graph, and explain how I got it. Please help by solving in degrees.
How many years queen Elizabeth lived?
Where else would elastin be helpful in keeping bones safe from absorbing too much energy
Explain inter relationship among information system for workplace management information
How do I convert 4/5 to a percentage?
Under what conditions will reducing throttle settings cause a landing gear warning horn to sound and can it be silenced?
Which two plants with psychoactive properties were known to be used for medicinal purposes in ancient egypt? a. the poppy and the blue lotus b. cannabis and the