princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

the process of breaking food is to release energy is called _____​
Jacob is a senior manager at Aries LLC. He has been earning significant bonuses in addition to his salary. He often misrepresents the financial information abo
Construct a conclusion using the claim, evidence and reasoning format to explain the typical properties observed by ionic and covalent compounds.
which organism is made up of one prokaryotic cell?
Rene’s driveway is a rectangle 45 feet long by 20 feet wide. What is the area of the driveway?
Can you give me the answers for these four? It's passed due and I need to get it turned in ASAP! Please help!
When Maria’s friend mentioned an upcoming concert, Maria quickly thought about the new CD that was supposed to come out that day. This connection that occurre
Rene’s driveway is a rectangle 45 feet long by 20 feet wide. What is the area of the driveway?
I need help picking 2 civilizations between 500-1500, that is not In Europe,Africa, Asia, or the americas. Preferably civilizations that influenced each other b
Can someone please help me