karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

Carlos bought 29 pounds of rice for $12 How many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 01-07-2017
29 / 12 = x / 1
29 / 12
x = 2.42 about
Answer Link

Otras preguntas

Which source would best help a historian understand how the Great Chicago Fire affected families? 1. a biography of a Chicago family displaced by the fire 2. a
The numbers of cars (c) in the parking lot increases when the parking fee (f) decrease. Write the correct equation for this scenario and solve for the number of
the scores danna earned on her last five math tests are shown 87, 81, 90, 33, 84 which measure of central tendency is best to describe how danna generally perfo
is the underlined verb in the sentence a linking verb or an action verb? i bought some books at the yard sale yesterday. a. action verb b. linking verb
Is 4 primer or composite
is 0.981 greater than less than or equal to 2.3
4)a liquid is poured into a beaker in question 3 and the mass is 146g what is the mass of the liquid in kilograms
the cryosphere represents all living things a. true b. false
unicellular organisms would most likely have _____.
Which of the following atoms would be considered an ion