leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Name the countries that border Nepal and Bhutan
An oval group of stars is an "what" galaxy?
Who was Henry II? A. the king who led the Normans in their conquest of England B. the king who established a new system of justice in England C. the king who le
Analyze the political, diplomatic, and military reasons for the United States victory in the Revolutionary War. Confine your answer to the period 1775-1783.
Which type of macromolecule is made of amino acids
what is 1/3 + 7/12 x 4
How did expanding democracy bring Andrew Jackson to power?
In one basketball season, Tim made 75% of the free throws he attempted. Tim made 36 free throws. How many free throws did he attempt? A. 27 B. 48 C. 61 D. 75
Why is cactus hill really important?
who was responsible for the holocaust