njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Why is it important for scientists to use the scientific method?
if y=x-6 were changed to y=x+8 how would the graph of the new function compare with the first one
Donna has read 9 times as many pages as bob has.bob has read 8 pages. how many pages has donna read. how to solveby
Which of the following is not a name of a valid chemical formula? carbon chloride nitrogen monoxide copper (II) carbonate chloric acid
How did farming change during the roman republic period
To prevent rust from forming, a light coating of_____should be applied to all machined surfaces
How were the September 11 terrorist attacks unique??
What agency has recently released infection control guidelines?
a cube of gold (density = 19.3 g/cm cubed) is measured and the length of its side is 5.00 cm. what is the mass of the cube?
The force exerted on a surface by the weight of the air above it is what