makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Two planes left the same airport traveling in opposite directions. The first plane left at 9:00 a.m. and 2.25 h later, the two planes were 1825 mi apart. The se
Tonya took out a loan to help pay for her house. She borrowed $60,000 for 15 years at a yearly simple interest rate of 5%. How much interest will she end up pay
Describe the cross section.
Japanese help please! This is a listening project, so I could have misheard some of these. Just answer the best you can. I'll give bonus points in a separate qu
which process can be described as two cell divisions, genetic variation, and haploid cells?
Determine the density of chlorine gas at 22C and 1.00 atm pressure
Help me all of this please
Can some on e tell me what a a haiku is thank you
does the common flu reproduce via lytic or lysogenic?
Pat is saving $425 per month for a down payment on her first house. The house she wants sells for $95,000 and the lender requires 5% down. How long will Pat hav