girllover1641
girllover1641
01-11-2017
Mathematics
contestada
I need help with this problems 7 to 14
Respuesta :
iwillrektyou
iwillrektyou
01-11-2017
7. Irrational
8. Not a real number, but answer would be 4i
9. Undefined
10. Rational
11. Rational
12. Rational
13. Irrational
14. Rational
Answer Link
batman52
batman52
01-11-2017
7, 8, 0, 7, 0.35, -9, 7/9, -1.3, these are the answers in order. Just use a calculator
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Discuss Julius II’s efforts to use art and architecture to create a new golden age of the papacy. Your answer should focus on two specific works he commissioned
4n-6m=-2;n=-2,-1,0 Solve for m
4 pencils costsGH¢ 2.oofind the costof 20 pencils
Compare human life of the Stone Age with that of the Agricultural Age in two points.
Describe a company that you think does a poor job advertising. Why is the advertising ineffective?
1. Ivan bought three magazines for $6.50 each. The sales tax was 7%. What was the total amount that Ivan paid for the magazines?
Here are two simultaneous equations x + y = 8 x – y = 3 Which pair of coordinates satisfies both equations? Circle your answer. [1 mark] (3, 5) (6.5, 1.5) (
Finish the equation that satisfies the given conditions. The slope is -1 and the x-intercept is 3. O y=-x-3 O y=-x + 3 O y=-3x
someone please help me
At Super Grocery, strawberries cost $3.00 for 2 pounds. At Value Market, strawberries cost $4.00 for 3 pounds. What is the unit price of a pound of strawberries