niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

dna relication occurs just before the process of ______
What social institution most influences student religious expression at school?
Good places to get help when emotions become overwhelming are:
Together, selina and pam have 132 stamps. selina's collection has 34 more stamps than pams collection how many stamps does pam have
Chef Alonso is creating a recipe with the following ingredients: 1 pound of chicken, 3 1/3 cups of tomato sauce, 1 1/3 teaspoons of oregano and 2/3 teaspoons of
when did Seattle Washington started growing
Which country sent its navy around the world to fight the Japanese in 1904?
cream cheese costs £3.60 for 1kg. Robbie buys a pot of ice cream cheese for 90p. How many grams of cream cheese does he buy?
Read the weather report and answer the question that follows: El lunes hace sol, pero hace viento. El martes va a llover y hay una posibilidad de una tempestad.
It is difficult for many people who were raised in a society dependent on print to understand the recent decline of reading due to the rise of other media, part