HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a helpful process in evaluating scientific claims?
Answer of this time table
Which of these details supports the supporting idea of the third section? supporting idea: to understand the importance of a fair trial in the united states, a
On April 24, 2010, the Arizona Republic reported that a chain of Mexican restaurants provided false documents about payments of the employees' overtime. Investi
What was pemulwuy early life
A bottler of drinking water fills plastic bottles with a mean volume of 1,000 milliliters (mL) and standard deviation The fill volumes are normally distributed.
A study has indicated that the sample size necessary to estimate the average electricity use by residential customers of a large western utility company is 900
The men in the picture shown are gathering in their opposition to the ratification of what amendment? A) 1st Amendment B) 10th Amendment C) 19th Amendment D
I NEED HELP ASAP IT’S DUE TODAY!!!!!!
In 3 years, a gyms membership went up from 6,400 to 8,400. Which expression shows how to find the percent of increase (A) 2,000/8,400 (B) 2,000:6,400 (C) 6,400/