courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

According to the article “Rise in overuse injuries among kids and teens concerns doctor “ what is Orthopedic medicine
Mary has type A blood. Her son Bill has type AB blood. Which blood type does Bill's dad have if he is homogenous for blood type? B O AB 0
You rotate a triangle 90° counterclockwise about the origin. Then you translate its image 1 unit left and 2 units down. The vertices of the final image are (-5,
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​
Area could be described as the number of _____ of a particular size that fit within the perimeter of a two dimensional figure
breakfast + lunch = medical + care =
Solving a word problem using a two-step med equally Espaho Jim wants to rent a boat and spend at most $34. The boat costs $6 per hour, and Jim has a discount co
Which answer represents how the outbreaks of food-borne illnesses and the resulting news coverage affected the market for the restaurant chain's products? Gro
Write an equation in point slope form line passing through (-4,3), (3,-4)
If Mary is 3m from her reflection, how far is mary from the mirror?