Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Find the next two terms in the following sequence. 13, -5, -35, -77,...
Solve the equation: 1/4 + w = 6 1/3
What are the essential 4 parts for a civilization to develop? Explain how rivers were the source of civilization?
90 < x < 180 is my range and my answer is 0.6 for it to be correct is it positive or negative?
Does a scalene always have to have unequal sides?
Why does more solar energy reach the equatorial regions than the polar regions?
Solve the equation: -5/4n = 40My answer choices are: A: n = -50, B: n = -32, C: n = 32, D: n = 50
what are at least 5 general PowerPoint guidelines that's you find useful and provide an example of how you would use each in real life setting
what is a prefix for dote?
Noah rows across a river that is 48m wide. The current carries him 15m downstream. How far does Noah actually travel?