x999x x999x
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

24 loavs of bread cost $48. how much does 10 loaves cost

Respuesta :

tayloosinp4rkce
tayloosinp4rkce tayloosinp4rkce
  • 01-03-2018
let x =1 loave of bread 's cost

x=48÷24
=2
10 loaves cost
=10x
=10(2)
=20
Answer Link

Otras preguntas

What keeps the magnesium fluoride together?
Help, please the question and thank you
What is an equation of the line that passes through the points (-5, -6) and (5, 6)?
what activity led to king Philip's war
What is the value of z in the equation 4(2z 3) = 12? −13 12 0 12.
The average fuel efficiency of U.S. light vehicles for 2005 was 21 mpg. If the standard deviation of the population was 2.9 and the gas ratings were normally di
Which of these is NOT an example of allusion? a) Chocolate was her Achilles Heel. b) You must learn to forgive and turn the other cheek. c) Don't count your egg
6sin pi/18 - 8 sin³ pi/18= 1​
Write a paragraph to summarize Keckley's point of view about Mary Todd Lincoln in this excerpt. Be sure to use evidence from the text to support your response.
How much force is required to accelerate a 800kg car by 15 m/s2