aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

A city is built on the banks of a river and some islands in the river. The map below shows the bridges connecting the various land masses. Draw a graph that mod
I need help with this question my answer was 2 but I for sure
A student is solving the quadratic equation below by completing the square. Which of the following equations shows an accurate step in the process?x^2 + 14x + 1
For each of the following, find the Lateral Area, Surface Area, and Volume. Leave answers in terms ofFt, and if applicable, round to the nearest tenth.1. TA =V=
A tract of land, indicated by Quadrilateral MNPQ, is shown on this grid where one square unit represents 50 square feet.What is the area, in square feet, of the
27.A full bag of trash is placed in a trash compactor. After compacting, which of the following properties of the bag of trash have changed?1. Mass2. Volume3. D
How to find the value of X in problem 15
3(x + 10) < 2 (20 – x)
What is the inmage of A(2, 1) after reflecting it across x =4 and then across the x-axis? a.16. 1)b. (6,-1) c(-6,-1) d. -6, 1)
If y varies directly with x by a constant of 3/2, what is the value of x when y equals 14?