reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

What are the Missing sides?
A painter is to mix green and yellow paint in the ratio of 4 to 7 to obtain the color she wants. If she has 28 liters of green paint, how many liters of yellow
is "6x – (3x + 8) = 16x" a no solution​
You are starting a business. You can sell anything you want (shoes, purses, pizza, cake, cards, games, computers etc). You will use equations to see how much mo
what is a management​
Randy and Donald were property developers, and they decided to construct a condominium in a certain neighborhood. Jim, who owned a chain of restaurants, heard o
How does genocide go against human rights?
tessa burned 357 calories in 42 minutes on the elliptical. ashley only spent 0 minutes on the elliptical and burned 267 calories. who burned calories at a faste
) If the pattern shown continues, how many black keys appear on a portable keyboard with 49 white keys? Suggestion: use equivalent ratios or a rate table to con
ABCD and its image A'B'C'D' in the plane are shown. Which statements describe the type of transformation that occurred?