kieranbrooks13p6k14q kieranbrooks13p6k14q
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

In 2012 electricity cost 15p per unit.
A family used 3729 units.

In 2013 electricity cost 17p per unit.
The family used 3506 units.

How much more did the family pay for electricity in 2013

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-04-2018
15*3729=55935 p

17*3506=59602 p

59602-55935=3667 p more than in 2012
Answer Link

Otras preguntas

Simplify much as possible
different between management and leadership in business study​
Demonstrate two ways a college or a new employee may implement to solve challenges likely to be experienced due to transition between school university in work
explain how trade leads to increased interdependence between countries
What is the reduced radical form of each expression?
What is the reduced radical form of each expression?
One may not claim the additional costs from the parents or guardians of uninvited children, to a wedding of social event. An invitation to a social gathering co
Jin met Pat on September 8 at Queen Bank. After talking with Pat, Jin decided she would like to consider a $9,000 loan at 1012% to be repaid on February 17 of t
WILL GIVE BRAILIEST IF ANSWERED FAST
the medium that Leonardo Da Vinci used to design Mona Lisa's artwork ​